Radio 5 size en iyi müziği kesintisiz ve kaliteli sunmak için kurulmuş bir internet radyosudur. Amacımız dinleyicilerimizin dinlerken sıkılmadığı ve keyif aldıkları şarkıları yayınlamaktır. Yayın yapmaya başladığı günden beri sizlerin beğenisini kazanan Radio 5 çalışmalarına bu şekilde devam etmektedir. Günümüzde internetin artık her herde bulunmasıyla sevdiğiniz müzikleri  istediğiniz her ortamdan Radio 5 sayesinde dinleyebilirsiniz.

Radyo Dalgalarının Diğer Kullanım Alanları

Günümüzde pek çok radyo dalgasını kullanmaktayız. Kablosuz olarak işlemekte olan işlerin bütününde radyo dalgaları kullanılabilmektedir. Bunlara örnek olarak ise uzaktan kumandalar, ultrason gibi tıpta yer alan birçok cihazda kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra genellikle bilim ve teknoloji alanında oldukça fazla kullanılmaktadır.

Geçmişte, uzaktan kumandalar yerine kanal değiştirmek amacı ile televizyonun yanına gidilerek üzerinde yer alan tuşlar aracılığıyla kanal değiştirilmekte idi. Şimdi ise gelişen teknoloji sayesinde radyo dalgaları ile birlikte kumandalarda şifrelenen bilgilerin televizyona aktarılmasıyla kanal değişikliği gerçekleşiyor. Kumandalara ek olarak herkesin bildiği bir konu olan wireless da günümüzde neredeyse her alanda kullanılmaktadır. Kablosuz internet olarak bilinen bu işlemde de radyo dalgaları etkin görev üstlenmektedir.

Radyonun en çok yarar sağladığı alan ise tıp olmuştur. İnsan içerisinde yer alan her şey insan içerisini herhangi bir şey yerleştirilmeden ya da sokulmadan radyo dalgaları aracılığı ile görülebilme imkanı olmuştur. Bunu sağlayan en büyük etken ise ultrason teknolojisi olmuştur. Peki ultrason ne işe yarar? Ultrasonun kullanım alanlarına örnek olarak bunları gösterebiliriz; Anne karnındaki bebek veya cinsiyeti, insan vücudunda bulunan ya da bulunma ihtimali öngörülen herhangi bir probleme de ultrason ile birkaç dakika içerisinde görmek mümkündür. Günümüzde de aynı şekilde herhangi bir konuda şikayetimiz bulunduğunda veya bir sorundan şüphelendiğimiz zamanlarda hastanelerde ilk olarak MR çekilmektedir. Bu şekilde de bölge kırık, çıkık veya bir problem olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Geçmişte ise MR yerine elle muayene tipi olması sebebi ile sonuçlar yanlış olabiliyor veya hastalar daha fazla zarara uğrayabiliyordu.